

De uitdaging
Langs de A16 bij Ridderkerk staat het gloednieuwe pand van Allround Cargo Handling. Dit familiebedrijf is al dertig jaar gespecialiseerd in de geconditioneerde opslag van noten, zaden en zuidvruchten en wilt vooral groen uitstralen. Dit duurzame pand is geheel gasloos, optimaal geïsoleerd, heeft een dak vol zonnepanelen én wordt volledig gekoeld met een mechanische koeling werkend met het natuurlijke koudemiddel CO2. Hiermee beschikt het bedrijf nu niet alleen over 25.000 m² opslag, ook zijn ze klaar voor de toekomst. Bij deze toekomst hoort ook het perfectioneren van de temperatuur in de ruimtes. Een vereiste van de opdrachtgever was dat er een koelsysteem kwam met een natuurlijk koudemiddel. Van Kempen Koudetechniek kreeg het vertrouwen om hiermee aan de slag te gaan.
De indrukwekkende loods beschikt over vijf compartimenten. Elk van de compartimenten biedt ruimte tot wel 5000 pallets. Noten en zuidvruchten vanuit alle hoeken van de wereld staan vijf liggers hoog opgestapeld. Hoewel het gebouw optimaal geïsoleerd is, was een betrouwbare koeling nog steeds noodzakelijk zodat de juiste temperatuurverdeling in de ruimte gegarandeerd kan worden. Daarnaast mocht de temperatuur niet boven de 18 graden worden. Niet alleen vanwege de bederfelijkheid van de producten, maar om ongedierte geen kans te geven. Het meest ideale is daarom dat de temperatuur constant tussen de 8 en 10 graden Celsius gehouden zou worden. Een interessante uitdaging voor Van Kempen Koudetechniek.

De oplossing
Frank Boeijen, Sales Manager bij Van Kempen Koudetechniek, vertelt: ”Wij kozen hierbij voor een systeem van Tewis voor de primaire koeltechniek. Dit innovatieve bedrijf loopt voorop in ontwerp en ontwikkeling van koudetechniek met CO2 als koudemiddel en is onderdeel van de Daikin groep.” Er is gebruik gemaakt van een CO2 DX-koelinstallatie met zes koelers voor elk compartiment. De luchtkoelers zijn aan beide zijden van het compartiment geplaatst om een maximale ruimtedekking middels de juiste temperatuur en koelcapaciteit te garanderen. Voor maximale benutting van de stellingplaatsen zijn smalle koelers met geringe hoogte in de rijpaden gepositioneerd.
De luchtgekoelde gaskoelers buiten op het dak zijn ruim gedimensioneerd en beschikken over een groot lameloppervlak en een laag ventilatorvermogen. Ze voldoen hiermee aan de gestelde eisen in aanmerking te komen voor de EIA-subsidie.
De installatie is gekoppeld aan het in eigen huis ontwikkelde en innovatieve besturingssysteem VK-Dynamincs software. Hiermee kan Van Kempen Koudetechniek de installatie 24/7 op afstand monitoren en indien nodig bijregelen. Zo wordt het mogelijk gemaakt om de koudevraag te sturen op de periode van de dag dat de energieprijzen het laagst zijn.
”We wisten dat we op de kwaliteit konden vertrouwen voor de koelinstallatie van Daikin/Tewis, door het specialisme in de primaire oplossing in CO2 installaties.''

Waarom Daikin?
”Hoewel we vaak onze eigen installaties bouwen, kozen we hier voor de koelinstallatie van Daikin/Tewis. We wisten dat we op de kwaliteit kunnen vertrouwen, door het specialisme in de primaire oplossing in CO2 installaties. Voor een CO2 DX-installatie heeft dit systeem echt een grote koelcapaciteit”, aldus Frank.

Duurzaamheid
Het gebruikmaken van een natuurlijk koudemiddel CO2 zorgt ervoor dat het niet schadelijk is voor het milieu bij emissie. Deze installatie voldoet aan alle milieu-eisen. Er is verder geen risico op uitfasering van het koudemiddel in de toekomst. Frank: ”De beste koelprestaties ten opzichte van de laagste energiekosten middels onze hoogwaardige, in eigen huis ontwikkelde, besturing: VK-Dynamics.”
”De klant kan ervan op aan dat de temperatuur in elke ruimte altijd optimaal is en dat daarmee de kwaliteit van de opgeslagen producten gewaarborgd is.''

Het resultaat
Voor Van Kempen Koudetechniek was het de eerste intensieve samenwerking met Tewis/Daikin. Frank: ”Vanwege de grootte van de compartimenten was het nodig aan beide zijden koelers te plaatsen. Voor de opdrachtgever een behoorlijke investering, maar met deze oplossing creëren we wel de perfecte luchtcirculatie langs de stellingen om de temperatuur in iedere hoek van het compartiment constant te houden. Tegelijkertijd zorgden we ervoor dat de maximale opslagcapaciteit behouden bleef.” Al met al best een uitdagende klus met een mooi eindresultaat. ”Met deze koelinstallatie kan de klant ervan op aan dat de temperatuur elke ruimte altijd optimaal is en dat daarmee de kwaliteit van de opgeslagen producten gewaarborgd is. En daar gaat het uiteindelijk om”, sluit Frank af.
Meer info
-
Daikin Productportfolio VRV ECPNL17-201PDF | 1.18MB
-
Daikin Luchtbehandelingskasten Modular R product profile ECPNL17-485PDF | 644.75KB